Wyjątkowe spotkanie ze św. Mikołajem zwieńczeniem konkursu literacko – plastycznego
          Okres okołoświąteczny to czas wyjątkowy, zwłaszcza dla najmłodszych, przepełniony radością i oczekiwaniem na spełnienie się zarówno tych wielkich, jak również maleńkich marzeń.
 
W dniu 4 grudnia 2020 roku zawitał na teren Gminnego Ośrodka Sportowo – Wypoczynkowego w Łopusznie długo wyczekiwany przez dzieci gość – święty Mikołaj – kochany przez wszystkich. Okazją do odwiedzin było rozstrzygniecie konkursu  literacko – plastycznego zatytułowanego „List do Świętego Mikołaja” zainicjowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznie oraz Gminny Ośrodek Sportowo  – Wypoczynkowy w Łopusznie. Organizatorzy wydarzenia, zachowując obowiązujące zasady reżimu sanitarnego, postarali się aby zachować uroczysty charakter tegorocznego spotkania zapewniając bezpieczeństwo jego uczestnikom. Poszczególni laureaci wraz z rodzicami zostali zaproszeni na indywidualne godziny spotkania ze św. Mikołajem.
          Podczas spotkania przeprowadzonego w serdecznej atmosferze, radości i zadowolenia było co niemiara. Twarze najmłodszych promieniały naprzemiennie szczęśliwym uśmiechem bądź też  niedowierzaniem. Mikołaj zapraszał dzieci i wręczał wspaniałe upominki – nagrody książkowe, słodycze i pluszaki. Chętne i odważniejsze maluchy miały możliwość porozmawiania z gościem. Dodatkowo mogły wyrecytować wiersz, zaśpiewać piosenkę  lub pochwalić się innymi reprezentowanymi przez siebie talentami np. tanecznymi. Każde dziecko pokazywało również św. Mikołajowi nadesłaną na konkurs pracę. Wszystkie były tak piękne, kolorowe i świąteczne, że św. Mikołaj wraz z gospodarzem wydarzenia Wójtem Gminy Łopuszno Panią Ireną Marcisz zdecydowali przyznać nagrody każdemu autorowi listu. Zwieńczeniem wydarzenia było wykonanie indywidualnego zdjęcia z gościem z Laponii, które stanowić będzie doskonałą pamiątkę  z mikołajkowej uroczystości.
Mikołaj obiecał dzieciom, że wróci do nich w przyszłym roku. Życzył wszystkim zebranym zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego  2021 Roku. Po tych miłych chwilach św. Mikołaj wyruszył w dalszą podróż, aby wrócić w nasze piękne strony za rok.
          Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do zorganizowania tegoż spotkania, a w szczególności dla wspaniałych sponsorów: Państwa Patrycji i Michała Kochel z Fanisławic oraz Państwa Katarzyny i Grzegorza Kozieł z Czałczyna za wszelką pomoc finansową, dzięki której możliwy był zakup książek, pluszowych maskotek oraz ufundowanie słodkich upominków dla wszystkich uczestników.
Beata Starzyk


zobacz galerię zdjęć...Cat Hair Remover