Orszak Trzech Króli - Łopuszno 2019r

6 stycznia 2019 r. ulicami Łopuszna przemaszerował barwny Orszak Trzech Króli. Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Łopuszno Pani Irena Marcisz, Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego - Ksiądz Dziekan Ireneusz Jakusik oraz Gminny Ośrodek Kultury.
W rolę królów wcielili się: Radny Powiatu Kieleckiego-  Krzysztof Smolarczyk oraz Sołtysi Sołectwa Lasocin Mirosław Śliwka i Sołtys Sołectwa Józefina Paweł Świercz.


Tradycyjnie, uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godzinie 12.00, następnie korowód udał się na Rynek w Łopusznie, gdzie miała miejsce część artystyczna tego wydarzenia w wykonaniu Dzieci ze Szkół Podstawowych z Łopuszna,  Dobrzeszowa oraz Grabownicy. Mieliśmy również okazję podziwiać występy nowopowstałego Wielopokoleniowego Zespołu Pieśni i Tańca Łopuszno, prowadzonego przez Pana Michała Siemieńca (nabór do formacji nadal jest otwarty w związku z powyższym zapraszamy wszystkie chętne  osoby, bez względu na wiek,  do dołączenia do niemniejszej formacji). Swój wokalny talent zaprezentowały także Panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Lasocinie i Snochowicach.  Wszyscy artyści i goście  zostali nagrodzeni słodkimi upominkami, które przekazała im Pani Wójt Irena Marcisz.
Dziękujemy serdecznie za liczne przybycie mieszkańców i gości. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Dyrektorów  szkół, nauczycieli i rodziców, którzy przygotowali dla dzieci i młodzieży przepiękne stroje jasełkowe .  Dla wszystkich przebranych tematycznie dzieci , ufundowana  została nagroda w postaci wyjazdu – niespodzianki.
Inicjatywa ta nie byłaby możliwa gdyby nie Nasi sponsorzy:
- Władze Gminy Łopuszno na czele z Panią Wójt Ireną Marcisz
- Ksiądz Dziekan Ireneusz Jakusik
- Krzysztof Błachucki
-  Krzysztof Smolarczyk
- Grzegorz Piotrowski
- Zofia i Grzegorz Puchała
- Agnieszka Świerczewska (Kwiaciarnia Aga)
- Anna i Michał Perz(Delikatesy Centrum)
- Aleksander Kozak
- Mariusz Łuszczyński
- Sławomir Stelmaszczyk
-  Paweł Świercz
- Mirosław Śliwka
- Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznie
Podczas uroczystości na Rynku w Łopusznie zakupić można  było ciasta oraz własnej produkcji smalczyk. Całość dochodu również przekazana zostanie na sfinansowanie wyjazdu uczestników konkursu. Słodkości ufundował Pan Aleksander Kozak oraz przygotowały Panie z Goła Gospodyń wiejskich w Lasocinie i Snochowicach, Klub Seniora oraz Gminny Ośrodek Kultury
Dziękujemy bardzo za zaangażowanie i pomoc Ochotniczej Straży Pożarnej z Łopuszna oraz Policji, które czuwały nad bezpieczeństwem a także pracownikom Urzędu Gminy,Samorządowego Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Gminnego Ośrodka Kultury.


Cat Hair Remover