10 kwietnia w Niedzielę Palmową odbył się na Rynku w Łopuszanie doroczny Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Wójta Gminy Łopuszno Panią Irenę Marcisz, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminny Ośrodek Sportowo –Wypoczynkowy.

Wydarzenie poprzedziło uroczyste poświęcenie palm oraz Msza Święta w Kościele Parafialnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie.

Po zakończeniu części liturgicznej zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać wybranych laureatów I Powiatowego Przeglądu Pieśni Pasyjnych. Wręczone zostały również upominki dla zwycięzców konkursu : „Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny”. Zgromadzeni mieli możliwość skosztowania pysznych potraw przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Gminny Osrodek Kultury, Ośrodek Sportowo – Wypoczynkowy oraz przez sponsora wydarzenia Pana Aleksandra Kozaka – właściciela lokalnej piekarni. Kiermasz umożliwił także zakup wielkanocnych stroików i ozdób.

Podczas Kiermaszu zaprezentowali się na scenie:

  1. Orkiestra Dęta OSP Łopuszno – I miejsce w kategorii Orkiestry Dęte

Orkiestra Dęta OSP w Łopusznie powstała w 1981 roku. I nieprzerwalne od tego czasu prężnie rozwija swoją działalność artystyczną zdobywając czołowe miejsca w przeglądach nie tylko o charakterze lokalnym jak i również wojewódzkim i międzynarodowym.

Nagroda w postaci ekspresu do Kawy ufundowana przez Pana Andrzeja Janusa.

 

2.Zespół Śpiewaczy Echo Łysicy- Grand Prix w kategorii Zespoły Dorośli

Nagroda ufundowana przez Starostę Powiatu Kieleckiego Mirosława Gębskiego.

Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy Pani Zofii Pierzak. Od tego czasu o chwili obecnej wielokrotnie uzyskał czołowe miejsca zarówno w przeglądach ogólnopolskich jak i międzynarodowych. W dorobku artystyczm zespołu znalazły się również nagrania autorskich utworów wydanych na płycie zatytułowanej „Łoj’” w aranżacji Anny Marii Huszczy i Alberta Steczkowskiego. Instruktorem i akompaniamentem zespołu jest Pan Grzegorz Michta.

Echo Łysicy otrzymało Grand Prix za pieśń pasyjną pt.

„Modlitwa Jezusa” – do której słowa napisała Pani Bożena Ołubiec zaś muzykę skomponował Pan Grzegorz Michta

 

3. Mieszany Chór Parafii Strawczyn – I miejsce w kategorii Zespoły Dorośli

Kierownik zespołu Pan Kamil Zapała.

 

4. Chór Parafii Kościoła Świętego Józefa w Zagnańsku – I miejsce w kategorii Zespoły Dorośli

Chór Parafii Kościoła Świętego Józefa w Zagnańsku istnieje od 18 lat. Tworzą go parafianie, dla których śpiew stanowi wzniosłą formę modlitwy za pośrednictwem której przekazują odbiorcy piękno muzyki, emocje i wartości chrześcijańskie. Zespół pracuje pod opieką Pana Łukasza Gronostaja. Zaprezentował utwór zatytułowany Via Crucis ( tekst i muzyka Paweł Łukowiec)

 

5. KGW Modrzewianki - II miejsce w kategorii Zespoły Dorośli

KGW Modrzewianki istnieje od 11 lat i reprezentuje Gminę Nowa Słupia w różnego rodzaju przeglądach twórczości ludowej, konkursach kulinarnych na terenie całej Polski. Zespół prowadzi Anna Hamera. Uświetniają swymi występami wydarzenia kulturalne na terenie własnej gminy jak i tych zaprzyjaźnionych.

 

Zespół Śpiewaczy Sukowianki znad Lubrzanki -                II miejsce w kategorii Zespoły Dorośli.

Zespół powstał w 2012 roku przy Kole Gospodyń wiejskich o tej samej nazwie. Jego repertuar obejmuje głównie utwory ludowe związane z regionem świętokrzyskim a także piosenki biesiadne i pieśni kościelne. Zespół pracuje pod okiem Pni Anny Janaszek oraz Pana Michała Jagusia

Zespół Śpiewaczy Kumotry- III miejsce w kategorii Zespoły Dorośli

Zespół powstał w 2012 roku i jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w kategorii zespoły ludowe w konkursach organizowanych na szczeblach powiatowych i wojewódzkich. Założycielem i kierownikiem zespołu jest Pani Teresa Klimczak.

Zespół Śpiewaczy Mójczanie - I miejsce w kategorii Zespoły Dorośli

Zespół powstał w 1999 roku i czynnie od tej bierze czynny udział w życiu społecznym i kulturalnym Gminy Daleszyce. Reprezentuje ją również w przeglądach o charakterze zarówno lokalnym jak i ogólnopolskim gdzie niejednokrotnie zdobywa czołowe miejsca min. w takich konkursach jak: Buskie Spotkania z Folklorem, Sabałowe Bajanie w Bukowinie Tatrzańskiej czy Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek we Włoszczowie. Opiekunem zespołu jest Pani Renata Kurtek

 

6. Monika Walas (gmina Strawczyn)- I miejsce w kategorii Soliści Dorośli

Utwór „Co zawinił”

 

7. Ryszard Chopianty (gmina Daleszyce) - II miejsce w kategorii Soliści Dorośli

 

8.Chór Nauczycielsko Uczniowski oraz Chór Szkolny ze Szkoły Podstawowej w Gnieździskach – I miejsce w kategorii Zespoły Młodzież Szkolna. Powstał w 2021 r. prowadzi go Pani Magdalena Zimna. Nagrodę w postaci wycieczki na basen znajdujący się na terenie Gminnego Ośrodka Spotowo – Wypoczynkowego ufundował kierownik obiektu Pan Sławomir Stelmaszczyk.

 

9. Zespół wokalny CANTUS DEI – II miejsce w kategorii Zespoły młodzież Szkolna Zespół istnieje przy Kościele Garnizonowym Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Kielcach. Powstał w 2020 roku i pracuje pod opieką Pana Radosława Suligi.Wykonał pieśń pasyjną „Rozpięty na ramionach” w opracowaniu pana Radosława Suligi.

 

10. Chór BONUS (gmina Piekoszów) – III miejsce w kategorii Zespoły Młodzież Szkolna Przy Szkole podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Piekoszowie. Pracuje pod opieką Pani Marii Wiech.

 

11. Chór Parafii Wierna Rzeka (gmina Piekoszów) – Nagroda specjalna Wójta Gminy Łopuszno Pani Ireny Marcisz (Uroczysta kolacja)

Chór mieszany trzygłosowy. Systematycznie pracuje od 2020 r wykonując utwory na potrzeby liturgii Kościoła w Partii Wierna Rzeka który pracuje pod opieką księdza Sylwestra Durlika. Zaprezentował ś pieść pochodzącą z XVII wieku zatytułowaną ”Dobranoc głowo Święta”

 

Kat. Soliści do 6 lat

12. Hanna Gajkowska – I miejsce w kategorii Soliści do 6 lat Uczennica Szkoły Podstawowej w Piekoszowie

13. Maja Kasprzyk ( gmina Chęciny) – II miejsce w kategorii soliści do 6 lat– Maja jest uczennicą zerówki w Chęcinach. Bardzo lubi śpiewać , uczęszcza na dodatkowe zajęcia teatralne oraz taneczne. Zaprezentuje pieśń pt. „Pewnej nocy łzy z oczu mych”

14. Gabriel Brzózka Wyróżnienie w kat. Soliści do 6 lat, - Uczeń klasy „O” Szkoły Podstawowej w Dobrzeszowie

 

Kat. Soliści 7-12 lat

 

15. Julia Kasprzyk - I miejsce w kat. Soliści 7-12 lat

16. Bartłomiej Boruń (gm. Zagnańsk) - II m. w kat. Soliści 7-12 lat

Bartłomiej uczy się śpiewu od 3 lat w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach. Zaprezentował pieśń „Golgota trzecia Godzina Dnia”

17. Julia Brzóska (gm. Łopuszno) - III m. w kat. Soliści 7-12 lat

Uczennica kl. II Szkoły Podstawowej w Dobrzeszowie.

Maria Salacha (gm. Strawczyn) – III m. w kat. Soliści 7-11 lat.

Uczęszcza do Szkoły podstawowej w Oblęgorku. Uświetnia wokalnie różne uroczystości szkolne a przygotowuje ją do tego Pan Zbigniew Wójcik.

18. Natalia Piotrowska

Natalia pomimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele wokalnych sukcesów min. jest finalistką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Rozrywkowej Your Song w Warszawie.

 

 

Soliści od 13 do 18 lat

19. Anna Podgórska – I m. w kat. Soliści od 13 do 18 lat

Uczennica kl. 7 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie. Pracuje pod opieką Pana Michała Siemieńca. Przedstawiła pieśń pt. „Golgota”

20. Patrycja Kałuża – I m. w kat. Soliści od 13 do 18 lat

Uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Łopusznie. Utwór „Wierzę w Ciebie Panie” przygotowała pod opieka pana Jarosława Gołucha.

21. Weronika Kotwa

Śpiewu uczy się u Pani Joanny Litwin.

 

LAUREACI KONKURSU

NAJPIĘKNIEJSZY STROIK WIELKANOCNY

 

Kategoria Przedszkola i klasy 0

I m. Żłobek Gminny w Łopusznie

II m. Julia Bartosik

II m. Gabriela Brzóska

III m . grupa 5-6 latki ze Szkoły Podstawowej w Dobrzeszowie

III m. grupa 3-4 latki ze Szkoły Podstawowej w Dobrzeszowie

Wyróżnienie – Nikola i Pola Stępnik

Wyróżnienie – Oliwia Żak

Kategoria klasy I-III

I m. Magdalena Szustak

II m. Julia Brzózka

II m. Natalia Rosińska

III m. Aleksandra Zimecka

Wyróżnienie – Michał Barański

Wyróżnienie – Igor Borowski

Klasy IV-VIII

I m. Dawid Robak

I m. Julia Barcicka

II Roksana Żak

III Patrycja Wojda

III Marcin Robak

Wyróżnienie- Weronika Wojda

Wyróżnienie – Daria Walczak

Prace zbiorowe

I m. Świetlica Środowiskowa w Snochowicach

I m. Świetlica Środowiskowa w Czałczynie

I m. Świetlica Środowiskowa w Lasocinie

I m. Placówka Wsparcia Dziennego w Dobrzeszowie

           I.m KGW Rozśpiewanie z Eustachowa

           I.m Klub Seniora z Eustachowa

Szkoły Średnie

  1. Katarzyna Hryschenko
  2. Paulina Kurdiuk

 


link do filmu:  https://www.youtube.com/watch?v=C08mvqlr220&t=1380s


 

 

 


Cat Hair Remover